Sandecja Nowy Sącz

Sobota, 22 Listopad, 2014

GKS Tychy - Sandecja 2-7 (0-1), pogrom w Jaworznie !

Dziewięć bramek padło w meczu w Jaworznie, gdzie GKS Tychy podejmował Sandecję Nowy Sącz. Przed przerwą padł tylko jeden gol, w drugiej części rozpoczęła się kanonada.

Przed sobotnim meczem obydwa zespoły w tabeli dzieliły dwa punkty. Spotkanie pokazało jednak, że różnica między drużyna jest dużo większa.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiej porażki tyszan. W 4. minucie na bramkę gości tuż obok słupka uderzył Maciej Kowalczyk. Osiem minut później po raz pierwszy pokazali się gracze Sandecji. Z dystansu sprytnie uderzył Łukasz Grzeszczyk, ale Piotr Misztal zdołał zatrzymać piłkę.

W 20. minucie głową na bramkę uderzał  Sebastian Szczepański, ale futbolówkę złapał golkiper. Dwanaście minut później GKS powinien objąć prowadzenie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Damian Szczęsny, ale gracz gospodarzy przestrzelił.

W końcówce pierwszej odsłony przewagę uzyskali goście i w 45. minucie objęli prowadzenie po strzale Armandy Ella Kena. Gracz gości uderzył z dystansu, błąd popełnił Misztal i było 0:1. Chwilę po przerwie Sandecja zdobyła drugiego gola. Dośrodkowanie w pole karne pewnym strzałem do siatki w 48. minucie wykończył Mouhamadou Traore.

Strata dwóch goli zmobilizowała tyszan, którzy w 60. minucie zdobyli kontaktową bramkę. Dogrywał Mateusz Mączyński, a do siatki piłkę skierował Marcin Wodecki. To z kolei rozdrażniło graczy z Nowego Sącza. W 65. minucie Fabian Fałowski znalazł się sam na sam z  bramkarzem i piłka po raz kolejny wpadła do bramki. Trzy minuty później było już 4:1. Grzeszczyk dograł do Fałowskiego, a ten zdobył swojego drugiego gola.

W 74. bramkę zdobył z kolei Dawid Szufryn. Gracz Sandecji uderzeniem głową wykończył podanie Grzeszczyka, który sam do siatki trafił w 85. minucie. Tyszan stać było jedynie na zdobycie drugiego gola w spotkaniu. Zdobył go w 88. minucie Michał Biskup. Ostatnie słowo należało jednak do gości. Kanonadę zakończył ten, który ją zaczął, czyli wprowadzony w pierwszej odsłonie Armand Kella Ken.