Sandecja Nowy Sącz

Sobota, 08 Październik, 2016

Stomil Olsztyn - Sandecja 0-0

Piłkarze Sandecji zremisowali 0:0 ze Stomilem Olsztyn. Obie drużyny miały dobre szanse na zmianę wyniku, ale bramkarze Michał Leszczyński i Łukasz Radliński byli nie do pokonania.

Po zaciętym początku o pierwsze, konkretne ataki zadbała Sandecja. Drużyna Radosława Mroczkowskiego próbowała w sobotę wejść na miejsce premiowane awansem. Sebastian Leszczak, a następnie Maciej Korzym odbili się od ściany jaką postawili piłkarze Stomilu.

W 29. minucie gospodarze odpowiedzieli strzałem Patryka Kuna. 21-latek prezentuje się dobrze po powrocie do Stomilu z Rozwoju Katowice i w tym sezonie nie opuścił boiska nawet na minutę. Jego pierwszą próbę zdobycia gola udaremnił Łukasz Radliński. Przed przerwą Kun przeprowadził jeszcze jedną szarżę i bramkarz Sandecji przeciął jego podanie w  ostatnim momencie.

Choć obie drużyny miały dobre sytuacje podbramkowe, bramkarze nie pozwolili na zmianę wyniku również po przerwie. Tomasz Wełnicki i Krzysztof Szewczyk byli blisko wyprowadzenia Stomilu na prowadzenie. Byłaby to nagroda za odważną grę od początku meczu, ale olsztynianie musieli zadowolić się remisem.

W ostatnich 10 minutach Łukasz Suchocki minimalnie przestrzelił, a Kun przegrał trzeci pojedynek z Radlińskim. Dobra postawa bramkarzy sprawiła, że kibice nie doczekali się choćby gola.

Stomil Olsztyn 0-0 Sandecja Nowy Sącz

Stomil: 13. Michał Leszczyński - 3. Marcel Ziemann, 6. Piotr Klepczarek, 31. Tomasz Wełnicki, 4. Jarosław Ratajczak - 10. Krzysztof Szewczyk (79, 19. Rafał Śledź), 21. Łukasz Jegliński, 93. Igor Biedrzycki, 23. Patryk Kun, 14. Tsubasa Nishi (83, 9. Łukasz Suchocki) - 88. Rafał Kujawa (68, 22. Tomasz Zahorski).

Sandecja: 16. Łukasz Radliński - 20. Adrian Danek (60, 14. Michał Szeliga), 22. Mateusz Bartków, 28. Michal Piter-Bučko, 3. Lukáš Kubáň - 21. Sebastian Leszczak (39, 33. Bartłomiej Kasprzak), 18. Michał Gałecki, 7. Grzegorz Baran, 10. Wojciech Trochim (74, 26. Filip Piszczek), 8. Maciej Małkowski - 11. Maciej Korzym.

żółte kartki:
Kujawa, Biedrzycki, Jegliński - Danek, Kubáň, Szeliga.

Ostatnio na Sandecja.TV:

W czwartkowe słoneczne popołudnie rozmawialiśmy ze strzelcem gola w ostatnim meczu ligowym...  [klik!] >>