Sandecja Nowy Sącz

Sobota, 20 , 2011

Pogoń Szczecin - Sandecja 1-0 (1-0)

Piłkarze Sandecji przegrali z Pogonią Szczecin 1-0. Jedyną bramkę meczu zdobył w 42. minucie spotkania Vuk Sotirović. Gospodarze w pierwszej nie wykorzytali rzutu karnego - Edi Andradina trafił w słupek.

Przez pierwszy kwadrans na boisku przy ulicy Twardowskiego nic się nie działo. Oprócz strzału Ediego Andradiny w 7. minucie, gra toczyła się w środku pola. W 28. minucie spotkania sędzia Piotr Wasielewski wskazał na "wapno" po faulu Marcina Dymkowskiego na Vuku Sotiroviciu. Do piłki podszedł Andradina, ale trafił w słupek i golkiper chwycił piłkę.

Pięć minut później po raz kolejny przypomniał o sobie brazylijski pomocnik. Jego strzał z ponad trzydziestu metrów zatrzymał odbił się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Marka Kozioła. Gol dla podopiecznych Marcina Sasala padł na sto osiemdziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy. Sotirović przyjął piłkę na czternastym metrze, obrócił się z obrońcą na plecach i uderzył w długi róg, czym zaskoczył golkipera Sandecji. Dwie minuty później Mateusz Lewandowski mógł podwyższyć wynik, ale jego strzał poleciał nad poprzeczką.

W drugiej połowie podopieczni Mariusza Kurasa rzucili się do odrabiania strat. W 57. Minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski strzelenia bramki był Dymkowski. Osiem minut później Sotirović mógł strzelić drugiego gola. Jego uderzenie lobem z dwunastego metra trafiło w poprzeczkę. Piłkarze z Nowego Sącza atakowali coraz śmielej.

Doskonałe sytuacje na strzelenie bramki mieli m.in. Marcin Woźniak oraz Arkadiusz Aleksander, ale szczęście sprzyjało defensywie Portowców. Najlepszą okazję na gola w drugiej połowie miał Mateusz Szałek. Zawodnik Pogoni wyszedł sam na sam z Koziołem. Piłkarz Dumy Pomorza spróbował przelobować golkipera, ale piłka przeleciała nad bramką Sandecji. Piłkarze z Nowego Sącza strzelili gola w ostatniej minucie, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz 1-0

bramki: 42′ Vuk Sotirović

Pogoń Szczecin:

Radosław Janukiewicz, Łukasz Matuszczyk, Edi Andradina, Przemysław Pietruszka, Robert Kolendowicz, Maksymilian Rogalski, Emil Noll, Takafumi Akahoshi, Mateusz Lewandowski, Vuk Sotirović, Bartosz Ława

Sandecja Nowy Sącz:

Marek Kozioł, Marcin Makuch, Jano Frohlich, Marcin Dymkowski, Marcin Woźniak, Patryk Jędrzejowski, Pavel Eismann, Rafał Berliński, Dariusz Gawęcki, Milan Durić, Arkadiusz Aleksander

żółte kartki:

15′ Vuk Sotirović, 36′ Przemysław Pietruszka, 72′ Adrian Łuszkiewicz, 83′ Robert Kolendowicz, 88′ Mateusz Szałek

68′ Marcin Chmiest, 72′ Rafał Berliński, 96′ Arkadiusz Aleksander

Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz)

widzów: ok 3500